Sněhové frézy

Frézy Honda – na sníh to nejlepší

Zima je v naší zeměpisné šířce někdy mírnější, někdy naopak silnější, ale to neznamená, že bychom se neměli na pořádné přívaly sněhu připravit.

V této době, kdy je čas naším nepřítelem, je úklid sněhu hrablem velmi fyzicky i časově náročný a neekonomický. Ale naštěstí i tady jde technický pokrok mílovými kroky kupředu a doby, kdy se sníh uklízel ručně, jsou již pryč. A to hlavně díky sněhovým frézám, které se pevně zabydlely i na českém trhu.

Pokud se rozhlédneme po hobby marketech či značkových prodejcích této techniky, nalezneme nepřeberné množství typů sněžných fréz. Každý tvrdí, že právě jeho fréza je ta nejlepší a nikde lepší nenajdete, ale jak se má chudák zákazník zorientovat?

Při nákupu musí být zákazníci velmi opatrní, protože sněhová fréza je pomocník, který musí být po technické stránce perfektní, aby sloužil a pomáhal přesně ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujeme; tzn., když napadne sníh. Nákup v neznačkové prodejně s sebou může nést spoustu potíží, jako např. prodejce Vám nutí stroj, který potřebuje on prodat a ne ten, který by plně odpovídal Vašim představám a potřebám.

Přesto i ve specializovaném obchodě musíme být ale opatrní na kvalitu, protože záplavu nekvalitního a neoriginálního zboží (převážně z některých z asijských zemí) nalezneme i zde. Vždycky je dobré při nákupu zvážit kvalitu, kterou vám fréza na sníh může nabídnout, rozsah poskytnutého servisu a samozřejmě cenu. Cenu je ale nutné posuzovat v závislosti na užitné vlastnosti stroje. Není vždy výhra koupit levnou frézu, která nesplňuje požadavky na naše nároky. A kvalita a spolehlivost je zejména pro majitele chat v horských oblastech prioritní vlastností dobré sněhové frézy.

Nejlepší frézy na sníh

Lídrem na trhu jsou originální sněhové frézy Honda. Konstruktéři této světové značky využili do detailu všechny zkušenosti a „vychytávky“ z vývoje automobilů a vytvořili dokonalé stroje, které jsou špičkou nejen po technické stránce, ale Honda je známá svým přístupem k ekologii. A těmito přednostmi disponují sněhové frézy jak pro profesionály, tak i stroje určené pro domácí uživatele na údržbu menších ploch, kde je pokrývka sněhu nižší.

Krajina pokrytá vrstvou sněhu má sice své kouzlo, ale majitelé rodinných domků či malých penzionů nebo chat musí řešit problém jak rychle a spolehlivě odstranit sníh z chodníků komunikací, parkovacích míst, výjezdů z garáží a dvorků. Ideálním partnerem v tomto případě je např. sněhová fréza Honda HS550. Svým konstrukčním provedením a výkonností je přímo stvořena domácí použití pro okamžité odklizení noční nadílky sněhu tak, aby se dalo autem vycouvat z garáže nebo uklidit chodník a díky elastickým břitům bezvadně „vymete“ sníh i ze zámkové dlažby, aniž by se dlažba nebo sněhová fréza poškodila. Fréza si hravě poradí s vrstvou sněhu od několika málo centimetrů do cca 30 cm. Malé kompaktní rozměry Vám v garáži nezaberou téměř žádné místo. Snadná manipulace, obratnost, ovládání a skladnost je hlavním předpokladem pro použití u rodinných domků a schopnost prakticky do čista odklidit vrstvu sněhu až 30 cm vysokou je ideální i do oblastí, kde nejsou zvyklí na větší příděly sněhu např. středočeský kraj nebo okolí Prahy. V horských oblastech potom pomohou frézy pásové, a sněhové frézy větších výkonů s hybridním pohonem.

Kolové sněžné frézy

Sněhové frézy a označením HSS od společnosti Honda vynikají netradičně řešeným pojezdem pomocí elastických pásů, které oproti běžným kolovým frézám jiných značek nezapadnou tak jako kolečka, a jsou velmi šetrné k povrchu. Tyto frézy mohou ovládat i ženy, protože konstruktéři vždy dbají na to, aby všechny stroje značky Honda byly velmi lehké a snadné pro obsluhu.

Pásové frézy Honda

U Hondy si zákazník může vybrat z více než 15-ti modelů sněhových fréz – od malých až po plně profesionální.

Malé sněhové frézy“ ocení všichni ti, kteří potřebují uklízet sníh na menší ploše např. kolem rodinných domů. Jsou vybaveny dvoustupňovou převodovkou se zpátečkou popřípadě hydrostatem. „Střední sněžné frézy“ určené pro náročnější uživatele zvládnout velké přívaly sněhu, často mokrého a těžkého. Je pomocníkem při odklízení sněhu z cest, chodníků, parkovišť i průmyslových ploch. Jsou vybaveny pohodlnou hydrostatickou převodovkou s tempomatem, dvoustupňovým mechanizmem na odhoz sněhu. Výšku sběru sněhu je možné nastavit podle aktuální potřeby.

Hybridní sněhové frézy

Jedničkou na trhu jsou hybridní frézy s označením HSM nebo HSL. Hybridní Sněhové frézy jsou u Hondy opravdovou lahůdkou nejen po technické stránce, ale i z hlediska komfortu obsluhy. Skvělým nápadem je ovládací prvek, na kterém je možné si nastavit tři funkce – ruční, kde si sami navolíte všechny ovládací prvky; zesílený režim – rychlost pojezdu se automaticky sníží, aby zůstal zachovalý výkon motoru; automatický chod – zapamatuje si poslední nastavení stroje.

Nejvýkonnější hybridní sněhová fréza Honda HSM1390i je schopna hodinově odklidit přes 80 tun sněhu do vzdálenosti až 20 m. Tak jako u automobilů Honda s hybridním pohonem IMA (Integrated Motor Assist) používá Honda obdobný systém pohonu i u svých špičkových sněhových fréz. Jedná se o spojení 4-taktního motoru Honda s výkonným alternátorem, napájejícím servomotory pojezdu.

Jako vrchol v nabídce ovšem vyčnívá „Honda Snow Fighter“ HSL2511E, který zpracuje 140 tun sněhu do vzdálenosti 26 m.

Prostě sněhové frézy Honda jsou pomocníky do nepohody, na kteří Vás nenechají „zapadnout“.

Zobrazeno 1–12 z 22 výsledků